• HYUNDAY CONCEPT

• BMW X5 CONCEPT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua..

• PORSHE CAYENNE

Aktualności (RSS) ZHP

Aktualności ze strony zhp.pl
  1. Centralny Bank Pomysłów - wzajemność oddziaływań w XXI wieku

Centralny Bank Pomysłów jest platformą, do której trafiają godne polecenia materiały wypracowywane na wszystkich szczeblach harcerskiej struktury.

2. Ekonomia jest kobietą! Wychowanie ekonomiczne dla harcerek

Dzięki grantowi uzyskanemu od Amerykańskich Skautek z GSUSA rozpoczynamy roczny projekt dotyczący szeroko pojętej edukacji ekonomicznej (w tym odpowiedzialna konsumpcja, filantropia, przedsiębiorczość, zarządzanie pieniędzmi, planowanie własnej przyszłości zawodowej i inne) skierowany głównie do harcerek ze wszystkich czterech grup metodycznych. W związku z tym zapraszamy do współpracy wędrowniczki i instruktorki zainteresowane współtworzeniem projektu i własnym rozwojem.

3. Hm. Teresa Zarzecka odeszła na wieczną wartę

W dniu 27 sierpnia 2014 r. zmarła harcmistrzyni Teresa Zarzecka - zasłużona instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. W swoim życiu przeszła cały szlak harcerski - pełniła szereg funkcji instruktorskich, prowadziła gromadę zuchową, pełniła funkcję namiestniczki zuchowej w Hufcu Białystok, zastępcy Komendanta Chorągwi Białostockiej, była członkinią Komisji Rewizyjnej Chorągwi oraz członkinią Instruktorskiego Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów przy Chorągwi Białostockiej.
    Współpracowała i wspomagała Harcerstwo na Białorusi. Każdą wolną chwilę spędzała w harcerstwie, brała udział w licznych zlotach, złazach seniorów, służyła swoją radą i pomocą każdemu instruktorowi, harcerce i harcerzowi. Została odznaczona Orderem Uśmiechu i Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. Przez całe życie była wierna Prawu i Przyrzeczeniu Harcerskiemu.

4. Jamboree 2023 - Włącz się do działania!

Otwieramy rekrutację do Zespołu Projektu Jamboree 2023! Zespół Projektu Jamboree 2023 pracować będzie w latach 2014-2024, a jego celem będzie kompleksowe opracowanie kandydatury do organizacji Światowego Jamboree Skautowego, która zostanie przedstawiona Światowej Konferencji Skautowej w roku 2017. Zespół będzie także wspierał organizację zlotu Intercamp 2015 oraz zorganizuje Jamboree Europy Środkowej 2016 i Zlot na 100-lecie ZHP w 2018 r. Dzisiaj otwieramy rekrutację szefów siedmiu grup roboczych. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do 1 września br.

5. Rowerem do Japonii!

Z Polski przez Europę, Azję Mniejszą, Bliski Wschód, Azję Centralną, Chiny, aż do Japonii! O własnych siłach, wspólnie, dla promocji Polski - kandydata do organizacji  25. Światowego Jamboree w 2023 roku.

6. Harcerskie Dni Morza

Centrum Wychowania Morskiego ZHP skończy we wrześniu 80 lat!

7. Wędrownicza Watra zapłonęła

W środę 20 sierpnia uroczyście rozpalono watrę - to oficjalne rozpoczęcie zlotu Wędrownicza Watra 2014. Patrole, które od piątku uczestniczyły w wędrówkach w całej Polsce, zjechały się do Małecza w woj. łódzkim, aby do niedzieli brać udział w zajęciach przygotowanych przez siebie nawzajem oraz przez specjalnie zaproszonych instruktorów i gości spoza ZHP.

8. Zapraszamy na XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie!

Już 12-14 września 2014 roku zapraszamy na XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie, które tego roku odbędą się w Chorzowie.

9. Zakończyła się Letnia Akcja Szkoleniowa

W dniach 13-16 sierpnia instruktorzy ZHP pracujący na poziomie chorągwi mieli okazję uczestniczyć w Letniej Akcji Szkoleniowej, zorganizowanej przez Centralną Szkołę Instruktorską na Głodówce. Tegoroczny LAS to przede wszystkim inauguracja programu Lider+, którego celem jest wzmocnienie jakości przywództwa sprawowanego przez harcerskich liderów.

10. Wystartowała XII Wędrownicza Watra!

W tym roku największy zlot wędrowników odbędzie się w… całej Polsce! Uczestnicy podzieleni na patrole wybiorą się na kilkudniowe wędrówki na jednej z 9 tras. Tym razem zlot odbędzie się w Małeczu k. Tomaszowa Mazowieckiego

Copyright © 2013. Poczta Harcerska  Rights Reserved.