• HYUNDAY CONCEPT

• BMW X5 CONCEPT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua..

• PORSHE CAYENNE

Aktualności (RSS) ZHP

Aktualności ze strony zhp.pl
  1. Nad czym pracuje Wydział Organizacyjny?

W dniach 19-21 września br. w załęczańskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” odbyło się spotkanie Wydziału Organizacyjnego Głównej Kwatery ZHP.

2. Pokój zaczyna się ode mnie!

W dniu 21 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Pokoju zapoczątkowany już w 1982 roku. Skauci z całego świata również angażują się w przedsięwzięcie.

3. Zbiórka komendantów chorągwi

18 września 2014 r. po raz ostatni w tej kadencji władz chorągwi na naradzie z Główną Kwaterą ZHP spotkali się komendanci chorągwi. Oprócz pracy nad bieżącymi sprawami harcerstwa spotkanie to było czasem podsumowań. Wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki, który był gościem narady, podziękował za dobrą współpracę między ZHP a MEN i kuratoriami oświaty. Z kolei obecny w innej części zbiórki Wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk mówił o roli komendantów chorągwi, jako liderów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Na następnej - zimowej - naradzie komendantów spotkamy się w mocno zmienionym gronie. Część ustępujących komendantów nie będzie ubiegać się o ponowny wybór m.in. ze względu na statutowe ograniczenie liczby kadencji.

4. #ZHP - sierpień

Przegapiłeś najważniejsze wydarzenia? Nie przeglądasz na bieżąco strony zhp.pl? Zobacz, co działo się w sierpniu!

5. ZHP na Pikniku Inicjatyw Obywatelskich

W dniu 14 września w ramach Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbył się Piknik Inicjatyw Obywatelskich. Wśród 61 wystawców znalazło się także stoisko Związku Harcerstwa Polskiego.

6. Za nami XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie

Kolejne - już XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie przeszły do historii. W miniony weekend w Chorzowie na dwóch trasach zmierzyło się 19 zespołów z całej Polski.

7. 80 lat Centrum Wychowania Morskiego ZHP

W ubiegły weekend do Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni zjechali się harcerze z całej Polski i sympatycy CWM po to, by świętować jego 80. urodziny. Harcerze w piątek mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej o Gdyni, a także spotkać się na ognisku z Przewodniczącym ZHP.

8. Polska 2023 - Szefowie grup roboczych powołani

13 i 14 września w Warszawie w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" pracowali szefowie grup roboczych Zespołu Projektu "Jamboree 2023", wybrani w ramach odbywającej się w końcu sierpnia otwartej rekrutacji. Jednym z ważnych punktów weekendu było spotkanie zespołu z Naczelnik ZHP hm. Małgorzatą Sinicą.

9. Międzynarodowy Dzień Pokoju - zacznij od siebie!

Międzynarodowy Dzień Pokoju już za moment. Przygotuj się na to wydarzenie. Pokój zaczyna się od Ciebie!

10. Wyrusz z nami na karkonoski szlak!

Nie masz planów na wrześniowy weekend? Mamy dla Ciebie idealną propozycję! Zbierz patrol i przyjedź 18 września w Karkonosze, by wziąć udział w XXII Ogólnopolskim Harcerskim Górskim Rajdzie „Granica”. Zostały ostatnie dni zgłoszeń.

Copyright © 2013. Poczta Harcerska  Rights Reserved.