• HYUNDAY CONCEPT

• BMW X5 CONCEPT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua..

• PORSHE CAYENNE

Aktualności (RSS) ZHP

Aktualności ze strony zhp.pl
  1. Nic nie zastąpi zastępów!

Prezentujemy nowy poradnik, który pomoże Wam usprawnić działanie systemu zastępów!

2. Szare Szeregi - 75 lat temu

27 września 1939 roku Związek Harcerstwa Polskiego przeszedł do konspiracji i przyjął kryptonim „Szare Szeregi”. Nie zapomnijcie o tej rocznicy!

Oddajmy cześć naszym bohaterom, przybliżmy harcerzom i harcerkom historię Szarych Szeregów. W Centralnym Banku Pomysłów na stronie www.cbp.zhp.pl w zakładce propozycje programowe znaleźć możecie m.in. Teki drużynowych - Szare Szeregi oraz Harcerze i harcerki w Powstaniu Warszawskim, jak również materiał Kamyk na szańcu, ułatwią Wam one realizację zadań i zajęć związanych z historią „Szarych Szeregów”. Znajdziecie w nich wiedzę dotyczącą konspiracyjnej pracy harcerek i harcerzy podczas II wojny światowej.

3. XXIII Dni Chorągwi Mazowieckiej w Grójcu

19-21 września w Grójcu odbyły się Dni Chorągwi Mazowieckiej. W imprezie wzięło udział blisko 850 osób.

4. Teraz Afryka!

Przed Wami najnowsza propozycja programowa "Teraz Afryka". Szukajcie jej w Centralnym Banku Pomysłów.

5. Na granicy przygody

Rajd Granica przyciągnął w tym roku ponad 700 osób.

6. Nad czym pracuje Wydział Organizacyjny?

W dniach 19-21 września br. w załęczańskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” odbyło się spotkanie Wydziału Organizacyjnego Głównej Kwatery ZHP.

7. Pokój zaczyna się ode mnie!

W dniu 21 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Pokoju zapoczątkowany już w 1982 roku. Skauci z całego świata również angażują się w przedsięwzięcie.

8. Zbiórka komendantów chorągwi

18 września 2014 r. po raz ostatni w tej kadencji władz chorągwi na naradzie z Główną Kwaterą ZHP spotkali się komendanci chorągwi. Oprócz pracy nad bieżącymi sprawami harcerstwa spotkanie to było czasem podsumowań. Wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki, który był gościem narady, podziękował za dobrą współpracę między ZHP a MEN i kuratoriami oświaty. Z kolei obecny w innej części zbiórki Wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk mówił o roli komendantów chorągwi, jako liderów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Na następnej - zimowej - naradzie komendantów spotkamy się w mocno zmienionym gronie. Część ustępujących komendantów nie będzie ubiegać się o ponowny wybór m.in. ze względu na statutowe ograniczenie liczby kadencji.

9. #ZHP - sierpień

Przegapiłeś najważniejsze wydarzenia? Nie przeglądasz na bieżąco strony zhp.pl? Zobacz, co działo się w sierpniu!

10. ZHP na Pikniku Inicjatyw Obywatelskich

W dniu 14 września w ramach Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych odbył się Piknik Inicjatyw Obywatelskich. Wśród 61 wystawców znalazło się także stoisko Związku Harcerstwa Polskiego.

Copyright © 2013. Poczta Harcerska  Rights Reserved.